انواع پیچ MDF

انواع پیچ MDF

انواع پیچ MDF: همانطور میدانید و در مقالات قبلی درباره‌ی پیچ ام دی اف و قیمت آن صحبت کرده ایم، پیچ ام دی اف از انواع و اقسام مختلفی تولید شده است و تولید میشود. این پیچ به دلیل مهم بود آن در صنعت های مهم باید از طول و قطر های مختلف و متفاوتی تولید شود. برای مثال نمیتوان برای صفحات فولادی یا گالوانیزه از پیچ ام دی اف با جنس آلومینیومی استفاده کرد زیرا جنس پیچ توان نگه داشتن چنین جنسی با چنین قدرتی را ندارد، برای همین پیچ ام دی اف با جنس فولادی نیز تولید شده تا هم دخول راحت تر و هم توان نگه داشتن سازه را داشته باشد.
حتی طول پیچ ها نیز مهم است اگر شما برای چوب ام دی اف نازک از پیچ ام دی اف 10 سانتی استفاده کنید پیچ دیر یا زود شکسته میشود، زیرا فشار چوب به علت نازکی بروی یک نقطه از پیچ میباشد. برای همین پیچی که ما آن را بیخود و ناچیز میشماریم میتواند کل سازه هایمان تبدیل به خاکستر کند.

انواع پیچ MDF

طول انواع پیچ MDF

انواع پیچ MDF: پیچ ام دی اف از طول های 1. 5/1 . 2. 8/2 . 3. 4. 5. 6. س7. 10 سانتی متر موجود میباشد. که بیشترین طول های استفاده 5/1 . 2 . 8/2 . 3 . 4 است، که به علت پرفروش پرکاربرد بودن آن امکان بالا بودن قیمت این محصول نیز وجود دارد. همانطور که اشاره بسیار ریزی به طول پیچ شد، به علت بلند بودن پیچ های 5 . 6 . 7 . 10 سانتی متری استفاده‌ کمتری از آن های میشود، ولی این موضوع به آن معنا نیست که هرگز استفاده‌ای ندارند. معمولا این نوع پیچ زمانی به کار میروند که کاربر بخواهد چندلایه از محصول خود را بهم متصل کند. برای مثال شما اگر بخواهید 3 عدد تخته ام دی اف 2 سانتی متری، که مجموعا 6 سانتی متر میشود را به دیوار متصل کنید باید از پیچ 7 یا 10 سانتی متری استفاده نمایید.

جنس انواع پیچ MDF

جنس پیچ از مهم ترین فاکتور های است که باید به آن بسیار دقت کنید زیرا همانطور که اشاره شد نوع پیچ بستگی به جنس محصول و قدرت محصولتان عمل های متفاوتی دارد. اگر شما در فضای باز از صفحات فلزی، پیچی با جنس آلومینیومی استفاده کنید، صفحه به روی پیچ خراش می‌اندازد و پیچ توسط برف و باران زنگ زده و به اصطلاح خورده میشود.

جنس فولادی : در این نوع جنس تمام طول های متفاوت یعن از 1 تا 10 تولید میگردد. انواع پیچ MDF: جنس این پیچ نوک مته به علت قدرتمند بودن بسیار پرفروش میباشد و بسیار معروف میباشد حتی بعضی ها فکر میکنند که پیچ ام دی اف فقط به این جنس تولید میشود که اصلا اینطور نیست.
جنس آلومینومی: تولید این پیچ در سایز های 6. 7 و 10 سانتی محدود میشود. با اینکه این پیچ از جنس آلومینیومی تولید میشود، رویه‌ی آن یک لایه‌ای با گالوانیزه سرد پوشش داده شده است تا ایجاد خوردندگی توسط مایعات و اسیدات جلوگیری کند.

پیچ مخصوص چوب

انواع رزوه‌پیچ‌ها

این پیچ انوع و اقسام رزوه های مختلفی مانند رزوه حلزونی، مثلثی، مربعی، دوزنقه‌ای، نیم دایره و…… تولید میشود که معروف و جدید ترین و پرفروش ترین آن در حال حاظر نوع مثلثی آن است. رزوه‌ی مثلثی با زاویه های 55 و 60 درجه (Whitworth – BSW) تولید شده و میشود.

انواع تولید رزوه

حال که با انواع رزوه‌پیچ ها آشنا شدیم باید بگویم که پیچ ها دو نوع رزوه تولید میشود.
1. ایجاد با روش رولینگ (بدون براده برداری).
2. ایجاد با روش براده برداری (ماشین کاری) که ماشین کاری یک میله‌ی انتخاب کرده و به آن طرح داده میشود.

انواع گل‌پیچ

انواع پیچ MDF: سر پیچ یا به اصطلاح عامیانه گل پیچ انواع مختلفی دارد نظیر گل پیچ شش گوش، گل پیچ چهار گوش، آلن سرخزینه، خزینه پیچ گوشتی خور دو سو و چهار سو، اتاقی، تی، سر پهن، سر سوراخ‌دار، بکسی تولید میشود که معروف ترین و پرکاربرد ترین آن پیچ ام دی اف با گل پیچ دو سو است.
فروشگاه ناوک پیچ با بیش از 5 سال سابقه‌ی فروش در صنعت پیچ و مهره و قیمت زیر بازار انواع پیچ های ام دی اف، بکسی و……. در اختیار کاربران خود قرار میدهد. شرکت ناوک پیچ در هر ساعت شبانه روز در اختیار شما میباشد.

مقالات مرتبط:

پیچ ام دی اف

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *