پرکاربردترین پیچ ها در صنایع

پرکاربردترین پیچ ها در صنایع

پرکاربردترین پیچ ها در صنایع: پیچ ها (screws) و بولت ها (Bolts) هر دو از اتصال دهنده هایی هستند که برای اتصال و ثابت نگه داشتن دو قطعه در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ ها و بولت ها هر دو اتصال دهنده های رزوه دار خارجی هستند.طبق نظر برخی همه بولت ها به نوعی پیچ نیز هستند اما همه پیچ ​​ها بولت نیستند. بدنه پیچ ها و بولت ها دارای رزوه بوده و این اتصال دهنده ها اغلب از فولاد و آهن ساخته می شوند. همچنین دارای استاندارد متفاوت و کاربرد های مختلف می باشند. پیچ ها و بولت ها از پر کاربردترین اجزای تشکیل دهنده صنایع مختلف مانند: ماشین آلات، ساختمان سازی، چوب، تولید قطعات آهنی و غیره می باشد.

پرکاربردترین پیچ ها در صنایع

آشنایی با پرکاربردترین پیچ ها در صنایع

پیچ ها با داشتن نوک رزوه ای ریز قادر به سوراخ کردن مواد مختلف بوده و برای محکم کاری مورد استفاده قرار می گیرند. سوراخ مقابل پیچ ها یا رزوه دار بوده یا پیچ ها باعث رزوه دار کردن آنها می شوند پرکاربردترین پیچ ها در صنایع، که این کار باعث اتصال دو سطح به یکدیگر و ثابت نگه داشتن آنها می شود. پیچ ها بر اساس شکل درایو (driving)، شکل سر آنها (head shape) و عملکردشان طبقه بندی می شوند.جهت خرید پیچ مورد نظر خود می توانید انواع مختلف آن را درقسمت محصولات سایت مشاهده نمایید.

بولت

بولت ها همانطور که گفته شد از موادی مانند فولاد، آهن، انواع فلزات و همچنین چوب و پلاستیک ساخته می شوند. بولت ها نیز بر اساس فرم سر و همچنین کاربرد آنها طبقه بندی می شوند. برخی بولت ها به دلیل شکلی که دارند نیز شناخته می شوند، مانند پیچ و مهره های یو شکل U و پیچ و مهره های J.

پر کاربردترین پیچ ها در صنایع عبارتند از:

پیچ های کفسازی Decking screws

پیچ های کفسازی از فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن دار پرکاربردترین پیچ ها در صنایع ساخته شده اند. و برای اتصال تخته های چوبی یا کامپوزیت به فلز یا چوب به کار برده می شوند. این پیچ ها در عرض ها و طول های مختلف ساخته می شوند. برای ساخت اسکله، کفه های چوبی و غیره چون محیط مرطوب می باشد نمی توان از پیچ های چوبی یا سایر پیچ ها استفاده کرد، زیرا به سرعت فرسوده می شوند به همین دلیل از پیچ های کفسازی استفاده می شود. این پیچ ها طوری ساخته شده اند که در برابر فرسودگی وخوردگی مقاوم می باشند. چنانچه قصد خرید پیچ های کفسازی را دارید می توانید در بخش ارتباط با ما جهت مشاوره با کارشناسان سپنتا پیچ در ارتباط باشید.

مزایای استفاده از پیچ های کفسازی

  • برای اتصال تخته های چوبی یا نمای کامپوزیت کشتی استفاده می شوند که باعث می شود برای صنعت کشتی سازی ایده آل باشند.
  • برای ساخت حصار خارجی استفاده می شود.
  • برای محکم کردن صندلی های چوبی و ساختارهای ساده عرشه به کار برده می شوند.
  • عدم نیاز به سوراخ قبل از حفاری

کاربرد پیچ و مهره در صنعت

پیچ های کفه ای یا پهن Pan-head screws

پیچ های پهن دارای سرهای صاف با کناره های گرد می باشند پرکاربردترین پیچ ها در صنایع و معمولاً برای مصارف فلزی استفاده می شوند. این پیچ ها مانند پیچ ​​های بیضوی شکل هستند، با این تفاوت که پیچ های بیضوی دارای سر گرد می باشند، در حالی که سر پیچ های پهن صاف است. قیمت پیچ های کفه ای یا پهن ارزان بوده به همین دلیل قسمت عمده ای از بازار را در دست دارند.

پیچ شش گوش Hex cap screws

پیچ های شش گوش جز پر کاربرد ترین پیچ ها در صنعت می باشند بنابراین خرید پیچ شش گوش به دلیل کاربرد آن ممکن است بیشتر از سایر پیچ ها باشد. این پیچ ها، پیچ هایی با اندازه بزرگ و سر شش ضلعی می باشند پرکاربردترین پیچ ها در صنایع و از آنها برای اتصال چوب یا فلز استفاده می شود. پیچ های شش گوش از رزوه های فولادی ریز تشکیل شده است که آنها را برای پروژه های ساختمانی یا سازه های بزرگ، ماشن آلات و… مناسب می کند. پیچ های شش گوش دارای قابلیت تحمل گشتاور بالایی میباشد و علاوه بر این هزینه پیچ شش گوش پایین می باشد. انواع مختلفی از پیچ شش گوش وجود دارد که دو نوع پر استفاده آن عبارتند از پیچ شش گوش واشر دار و پیچ شش گوش تمام دنده.

مقالات مرتبط:

صنعت پیچ و مهره و استانداردهای آن

  • Posted by: admin
  • 1401-01-13

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *