همه چیز درباره پیچ استوانه ای

پیچ استوانه ای

پیچ ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از کاربردی ترین آن ها پیچ استوانه ای می باشد. پیچ ها امروزه از مهم ترین بخش های یک سازه و سیستم می باشند. پیچ های استوانه ای با عنوان پیچ های ماشینی نیز مطرح هستند. این پیچ ها به صورت تمام رزوه طراحی شده اند، معمولا برای اتصالات ماشینی کاربرد دارند.

این نوع پیچ ها معمولا به صورت چهارسو هستند و گل آن کمی گرد است. این گردی باعث راحت تر بسته شدن پیچ ها می شود. نام دیگر این نوع پیچ ها پیچ های ماشینی می باشد. دلیل این نامگذاری استفاده ی زیاد از این پیچ ها در صنعت ماشین سازی است.

پیچ استوانه ای

قطعات زیادی در اتومبیل ها با استفاده از این پیچ ها فیکس و محکم می شوند. همچنین برخی از اتصالات ماشین با استفاده از نوع نوک مته ی آن می باشد. پیچ های نوک مته نیز از انواع پیچ ها می باشند که در ادامه به شرح مختصر آن ها می پردازیم.

انواع پیچ استوانه ای

همانطور که پیش تر گفته شد، پیچ های استوانه ای در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود می باشند. پیچ استوانه ای استفاده ی زیادی در اسکلت بندی و اتصالات اتومبیل ها دارد؛ این نوع پیچ ها دارای بدنه ای کامل عایق در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند و در صورتی که با ماده ی ضد زنگ و روکش زینک پوشیده شده باشد، به خوبی این مقاومت را از خود نشان می دهد.

پیچ های استوانه ای به چند گروه تقسیم بندی می شوند؛ گروه اول پیچ های استوانه ای مخصوص اتومبیل، گروه دوم پیچ های مخصوص چوب ام دی اف و گروه سوم پیچ های نوک مته و شیروانی.

شناخت پیچ های لوله ای نوک مته

پیچ های نوک مته یکی از پرکاربرد ترین پیچ ها در صنایع مختلف می باشند. از این نوع پیچ ها معمولا در صنعت ام دی اف کاری نیز استفاده می شود. اما کاربرد اصلی این نوع پیچ ها در ساخت سقف های شیروانی با استفاده از ورق ایرانیت می باشد. همچنین گاهی اوقات از این پیچ ها در ساخت انواع کانکس ها استفاده می شود. این نوع پیچ ها به خاطر داشتن نوک خاص و مته ای خود از محبوبیت بالایی برخوردارند.

پیچ استوانه ای نوک مته با داشتن نوک مته ای و در برخی موارد واشر در انتها باعث عدم نیاز به سوراخکاری ابتدایی و سهولت در امر بسته شدن می شود.

در این صورت متخصص به راحتی و بدون نیاز به صرف وقت و هزینه ی اضافی می تواند کار بستن و محکم کاری را به خوبی انجام دهد.

معرفی پیچ لوله ای ام دی اف

با توجه به گستردگی پیچ های استوانه ای، آن ها در صنایع مختلفی حضور پر رنگ دارند. پیچ استوانه ای با توجه به کاربرد ویژه ای که برای بستن و ایجاد اتصالات دارد، می تواند به راحتی کار ما را راه بیاندازد. پیچ های ام دی اف استوانه ای نیز یکی از محبوب ترین پیچ ها در اتصالات چوبی می باشد.

چوب ام دی اف یکی از بهترین چوب ها است که به تازگی به پرکاربرد ترین های این صنعت تبدیل شده است. با توجه به خاصیت این نوع چوب ها نوع پیچ استوانه ای که در آن به کار می رود نیز بسیار خاص است.

پیچ های ام دی اف در ابعاد مختلفی تولید می شوند و جنس آن ها از استنلس استیل می باشد. همچنین روی آن ها را گاها با فلز روی می پوشانند تا در برابر رطوبت مقاومت خوبی داشته باشند.

اغلب این پیچ ها را به رنگ سیاه در بازار دیده ایم و نام پیچ چوب به گوشمان خورده؛ این پیچ ها دارای نوک بسیار تیز و رزوه های بسیار برنده هستند. این ویژگی های ظاهری باعث اثر گذاری خوب و مناسب در ورود پیچ به داخل چوب می شود.

  • Posted by: admin
  • 1400-12-01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *