نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند ph2

نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند

نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند: نوک پیچگوشتی های پی اچ دو (PH2) آمریکایی در دو مدل کوتاه و بلند با سری های یک سر چهار سو و یک سر دو سو +-، و دو سر چهار سو ++
که مدل بلند آن ۱۰ سانت طول دارد و مدل کوتاه آن ۶.۵ سانت.
جهت استفاده برای اکثر پیچ ها.

نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند

پیچ گوشتی‌های ساده برای چرخش از نیروی دست استفاده میکنند، برخی پیچ‌گوشتی‌ها از سیستم چرخ جغجغه استفاده میکنند که باعث راحتی بیشتر در هنگام استفاده میشود و برخی دیگر از نیروی موتور الکتریکی برای پیچش استفاده میکنند که علاوه بر سرعت بالا باعث خستگی فرد و استفاده از نیروی بدنی او نمیشود. دسته پیچ‌گوشتی‌های امروزی به گونه‌ای ساخته میشود تا در دست گرفتن را راحت تر و امکان سر خوردن را کمتر کند به علاوه باعث افزایش نیروی گشتاور نیز بشود.

نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند: بهترین جنس برای میله و نوک این ابزار، فولاد کروم وانادیوم است که هم محکم و هم در برابر زنگ زدگی مقاوم است. برخی پیچ گوشتی‌هایی که نوک آهن ربایی دارند هم باعث میشوند پیچ به نوک پیچ‌گوشتی بچسبد و کنترل و راحتی بیشتری برای فرد فراهم میکند.
اولین مدارکی که استفاده از این وسیله را نشان بدهد مربوط به قرن ۱۵ میلادی و در کشورهای فرانسه و آلمان است، که در آن دوره فقط از پیچ‌های دو سو استفاده میشد. این ابزار به همین صورت نزدیک به ۳۰۰ سال استفاده میشد تا سال ۱۹۰۸ که برای اولین بار پیچی مربعی و متعاقب آن پیچ شش ضلعی (آلن) به بازار معرفی شد.

نوک پیچ گوشتی کوتاه و بلند: پیچ چهارسو برای اولین بار در دهه ۳۰ میلادی توسط فردی به نام Henry Philips ابداع شد که در ابتدا در شرکت کادیلاک مورد استفاده قرار میگرفت. امروزه در کشورهای غربی هنوز پیچ چهارسو بکسی را به عنوان پیچ Philips میشناسند.
طبقه بندی پیچ گوشتی بر اساس نوع سری آن‌ها و یا اندازه و کارکردشان صورت میگیرد.
پیچ گوشتی‌ها به طور عمده به شکل زیر دسته بندی میشوند.

مقالات مرتبط:

پیچ ام دی اف

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *