نحوه ی بستن پیچ ام دی اف

بستن پیچ ام دی اف

پیچ ام دی اف یکی از مهم ترین اجزای کار در صنایع چوبی است؛ این لوازم به ظاهر کوچک کاربرد بسیار مهمی در انواع مصنوعات چوبی دارد. یکی از چوب های محبوب در بازار امروز، که به خوبی جای خودش را در دل مشتریان پیدا کرده، چوب ام دی اف است. این چوب با سایر چوبها نظیر نئوپان و تخته چند لایه تفاوت های بسیاری دارد.

بستن پیچ ام دی اف

کلمه mdf مخفف عبارت (medium density fibreboard) می باشد. فرآیند تولید چوب های ام دی اف به این صورت است که خرده های چوب را جمع می نمایند و تبدیل به خمیر می کنند. سپس این خمیر را طی یک فرآیند دیگر تبدیل به چوبی سخت و آبگریز می کنند، که به آن ام دی اف می گوئیم.

روش های بستن پیچ ام دی اف

بستن پیچ ام دی اف همواره ممکن است یکی از چالش های یک نجار حرفه ای و ام دی اف کاران باشد. ام دی اف کاران به منظور افزایش کیفیت کار و همچنین افزایش سرعت در کار روش های متعددی را برای مونتاژ و بستن پیچ ها انتخاب می کنند.

دریل شارژی عصای دست نجار

در گذشته نجار ها را همه با میخ و چکش می شناختیم؛ اما به مرور زمان ابزار آلات کلاسیک جای خود را به ابزار و یراق آلات نوین سپردند. امروزه برای بستن پیچ های ام دی اف نجاران از دریل شارژی استفاده می کنند. این وسیله به منظور سهولت در انجام عمل مونتاژ کاری و همچنین بالا رفتن سرعت کار طراحی شده است. برخی از مدل های این دستگاه به صورت مستقیم به برق وصل می شوند و نجار می تواند با استفاده از سری های مختلفی که دارد عمل بستن پیچ های مختلف را به راحتی انجام دهد.

در صورتی که دریل شارژ باشد نجار می بایست همواره باتری زاپاس همراه خود داشته باشد، تا در زمان اتمام باتری کارش لنگ نماند. البته باتری این وسیله از کیفیت خوبی برخوردار است و شارژ را خوب نگه می دارد.

انواع دریل پیچ گوشتی های شارژی

پیچ گوشتی های شارژی به منظور سهولت در امر بستن پیچ ام دی اف، در طرح ها و ولتاژ های مختلف ساخته شده و در بازار موجود هستند. این پیچ گوشتی ها دارای ابعاد مختلفی هستند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. پیچ های ام دی اف معمولا به راحتی در داخل کار فرو می روند و علت این امر آن است که، بافت چوب ام دی اف به طوری ساخته شده که اگر پیچ ام دی اف را به درستی روی آن قرار دهیم و فشار لازم برای بستن آن وارد کنیم در کمترین زمان به را حتی بسته می شود.

بستن پیچ ام دی اف

خود پیچ نیز به دلیل جنس فولادی و رزوه های بسیار تیز باعث آسان تر بسته شدن می شود. پیچ ام دی اف اصولا بسیار تیز است و در صورتی که بر روی تخته نئوپان آن را ببندید، ممکن است به فرم تخته آسیب بزند و به طور کامل کار ار خراب کند.

این دریل ها که بیشتر برای بستن پیچ های ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرند دارای برخی ویژگی های جانبی نیز هستند؛ برای مثال برخی از آن ها در مقابل آب خوردگی به خوبی مقاومت می کنند، یا اینکه سطح بدنه ی آن ها طوری طراحی شده که در صورت سقوط در حین کار دریل پیچ گوشتی آسیب جدی نبیند.

داشتن باتری زاپاس، نشانگر میزان باتری، قطع کن هوشمند و چراغ led نیز از دیگر خصوصیات جانبی این ابزار کاربردی می باشد.

سازندگان دریل مخصوص پیچ ام دی اف در جهان

همه ی ما به خوبی می دانیم بازار جهانی امروزه به دست چینی ها است؛ اما چیزی که معمولا ما درباره ی اجناس چینی شنیده ایم، عدم کیفیت لازم اجناس چینی می باشد که این ادعا از پایه و اساس باطل است. نکته ی قابل توجه درباره ی شرکت ها و کارخانه های چنی این است که آن ها برای هر قسمت از کره ی زمین اجناسی با کیفیت های متفاوت می سازند.

برای مثال ممکن است کیفیت خودکاری که توسط یک شرکت چینی برای اروپا ساخته می شود با خودکاری که توسط همان شرکت برای خاورمیانه تولید می شود بسیار متفاوت باشد. جنس چینی درجه بندی دارد و باید دید که کالایی که به نام جنس چینی در بازار ما وجود دارد دارای چه درجه ای می باشد.

در خصوص دریل های مخصوص پیچ ام دی اف هم طبق معمول چینی ها با اقتدار در صدر جدول تولید کنندگان آن قرار دارند؛ پس از آن ها با اختلاف اندک کره، ژاپن، آلمان و تایوان قرار دارند.

البته نمونه ی داخلی این نوع دریل ها نیز توسط شرکت رونیکس به تازگی وارد بازار شده و از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

مقالات مرتبط:

پیچ های ام دی اف

  • Posted by: admin
  • 1400-10-30

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *