دسته بندی پیچ ها

دسته بندی پیچ ها

دسته بندی پیچ ها: حال که در مقاله ی قبلی در باره ی چند نوع پیچ گفتگو کردیم و متوجه شدیم تاریخچه پیچ خودکار از چه زمانی شروع شده و چگونه تبدیل به پیچ بکسی شد ، اکنون نیز میخواهیم درباره ی کاربرد مخلتف پیچ های دیگر آشناشویم، با شما گفتگو کنیم و متوجه بشویم این پیچ ها در چه مکان هایی به کار میروند.

دسته بندی پیچ ها

انواع و دسته بندی پیچ ها

پیچ شش گوش

کاربرد مختلف پیچ های شش میتوان به اتومیبل ها اشاره کرد. دسته بندی پیچ ها صددرصد همه ی ما در اتوموبیل این ها را دیده ایم، این وسیله همانطور که از نامش پیدا است یک گل پیچ به شکل شش گوش دارد تا با استفاده از اچار فرانسه و های بکسی، فرانسه،تخت و رینگی باز و بسته شود. به علت قطر بالایی که این پیچ دارد روی گل پیچ آن شش گوش تعبیه شده است تا روی پیچ تمرکز کامل داشته باشید.

پیچ بار

این پیچ تازمانی که وسیله تان ارتعاش نداشته باشد،حرکت نکند و تکان نخورد از جای خود بیرون نمی آید حتما برایتان سوال شد که چرا این چنین وجود دارد؟ این پیچ بر عکس تمام پیچ های دیگر روی سر آن یک نیم دایره وجود دارد و زیر نیم دایره گل پیچ است این پیچ تا زمانی که وسیله تان اتعاش ایجاد نکند از جای خود در نمی آید.

پیچ آلن

پیچ آلن استفاده بسیار زیاد ی دارد اما معمولا در ماشین های دیده ایم. این وسیله داخل گل پیچ دسته بندی پیچ ها آلن شش گوشه حک شده است. کابرد مختلف پیچ آلن میتوانی در پنچره های عایق و دستگاه های صنعتی است.

انواع پیچ

پیچ لگ

این وسیله شبیه پیچ شش گوش و خودکار است یعنی رزوه های بلندی و نوکی تیز و گل پیچی مانند نوع شش گوش آن است. کابرد مختلف پیچ های لگ بخاطر اندازه ی مناسبی که دارد هم صفحات فلزی نیز استفاده میشود اما متریال آن برای چوب بهتر است و ما نیز این را به شما توصیه میکنیم.

پیچ مغزی

شاید حتی یک بار هم این پیچ را ندیده باشید اما این قطعه در خانه ها ما نیز استفاده شده است. کابرد مختلف پیچ مغزی بیشتر در شیر آلات به کار میرود. فرقی نمیکند در که شیر آلات صنعتی باشد یا خانگی در کل هدف این محصول سفت کردن یا جلوگیری از ریخت مایعات است.

پیچ چشمی و دسته بندی پیچ ها

این پیچ در نیز در خانه ها بسیار کاربرد دارد که بعد از توضیحات دسته بندی پیچ ها به آن اشاره میکنیم. این پیچ نیازی به آچار چهارسو و ،دوسو یا هیچ آچار دیگر ندارد. این به صورت خودکار  وجود دارد و در دیوار به راحتی دخول میکند. معمولا کاربرد پیچ های چشمی برای آویزان کردن و یا تکیه گاه استفاد میشود برای مثال: برای آویران کردن لوستر از سقف یا برای سیم کشی در داخل حیاط.

 پیچ  شانه دار(دنده دار)

کاربرد پیچ ها شانه دار برای تکیه گاه کردن و یا کشیدن وسیله ها به کار میرود. این قطعه به پیچ انباری نیزی معروف است زیرا در انباری شرکت ها بسیار یه کار میرود. این محصول به دلیل اینکه حالت دندگی بغل گل پیچ خود دارد به آن گل پیچ شانه دار میگویند.

پیچ دو سر رول پلاک

همانطور که از اسم این قطعه پیداست کاربرد پیچ دوسر رول پلاک برای وسیله چفت کردن دو وسیله به کار میرود.

طبقه بندی پیچ ها

پیچ بتنی

کابرد پیچ های بتنی برای سازه بتنی به کار میرود اما در صنعت چوب نیز کارایی دارد . این پیچ تلفیقی از نوع مته ای و خودکار است. این قطعه به نام پیچ آبی هم معروف است ریزا رنگ گالوانیزه ای که برای آن استفاد شده است آبی میباشد دو جنس از این پیچ در بازار موجود میباشد.

  1. فولاد زد زنگ
  2. فولاد کربنی

نتیجه گیری

برای خرید بهترین دسته بندی پیچ ها میتوانید به فروشگاه ناوک  پیچ سر بزنید فروشگاه ناوک پیچ با 5 سال سابقه فروش اینترنتی توانسته است بیشترین فروش به صورت اینترنتی در ایران ثبت کند که این امتیاز بزرگی در صنعت بازار پیچ ایران است. این فروشگاه توانسته است با شرکت های خارجی مانند چین و تایوان همکاری مثبتی داشته باشد. علاوه بر آن با شهر های صنعتی مانند مشهد، اراک و …. همکاری داشته باشد.

مقالات مرتبط:

انواع پیچ و کاربرد های آن

تفاوت پیچ ام دی اف با پیچ بکسی(شیروانی)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *