بررسی نقاط قوت پیچ ام دی اف

نقاط قوت پیچ ام دی اف

نقاط قوت پیچ ام دی اف: پیچ ام دی اف یکی از پر کاربرد ترین ابزار و یراق آلات در صنعت چوب و ام دی اف است؛ چوب یکی از بهترین مواد اولیه است که با استفاده از آن مصنوعات زیادی ساخته می شود. امروزه با توجه به بالا رفتن تقاضای مشتریان برای وسایل و لوازم چوبی امروزه طرفداران چوب ام دی اف بسیار زیاد شده است. به همین دلیل، اهمیت اتصالات در این نوع مصنوعات بسیار بالاست.

پیچ ام دی اف از پر طرفدار ترین انواع پیچ در بین خریداران و سازندگان مصنوعات چوبی علل الخصوص ام دی اف است. چوب ام دی اف با توجه به قدرت و سطح مقاومتی که دارد می تواند به راحتی نیاز های مشتری در زمینه های مختلف مانند مبل، میز ناهار خوری، تخت و کمد برطرف سازد.

نقاط قوت پیچ ام دی اف

مشخصات ظاهری پیچ ام دی اف

از آن جا که این پیچ ها معمولا باید از قدرت و استحکام خوبی برخوردار باشند، آن ها را از جنس فولاد، آهن و استنلس استیل می سازند. پیچ ام دی اف معمولا در بازار با نام پیچ چوب و پیچ سیاه شناخته می شود. انواع مختلفی دارند و در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. گل یا تاج پیچ های ام دی اف معمولا به صورت چهارسو طراحی می شود.

مدل های تمام رزوه و نیم رزوه دارند و هر کدام کاربرد مشخصی در ساخت مصنوعات چوب ام دی اف دارند. این پیچ ها با توجه به اینکه می بایست به راحتی در چوب سخت ام دی اف فرو بروند از نوک تیز و برنده ای ساخته شده اند.

پیچ های ام دی اف دارای رزوه های بسیار تیزی هستند که به منظور سهولت در شکافتن بدنه ی ام دی اف طراحی شده است.

نقاط قوت پیچ ام دی اف نوک مته

پیچ های ام دی اف دارای انواع مختلفی هستند و به منظور استفاده در صنایع مختلفی ساخته می شوند. ساختار این پیچ ها به نوعی است که بعد از انجام سوراخکاری در چوب و مشخص شدن سوراخ هادی بلافاصله با یک حرکت پیچ گوشتی شارژی به داخل بدنه ی چوب نفوذ می کند.

پیچ های نوک مته با توجه به نوک تیزی که دارند، احتیاجی به انجام سوراخکاری اولیه ندارند. به محض اینکه نجار پیچ را روی ورقه ی ام دی اف قرار می دهد و با استفاده از پیچ گوشتی شارژی و یا دستی آن را می بندد. این نوع پیچ ها را با نام پیچ شیروانی نیز می شناسند. چرا که از این پیچ ها در ساخت کانکس و سقف های شیروانی نیز استفاده می شود.

نقاط قوت پیچ ام دی اف در برابر زنگ زدگی

همه ی ما به خوبی می دانیم که آب و رطوبت دشمن فلزات است و ممکن است در دراز مدت باعث زنگ زدگی و خوردگی و پوسیدگی شود. پیچ های ام دی اف با توجه به کاربرد فراوانی که در صنعت چوب و سایر صنایع دارند، زنگ زدگی و خوردگی می تواند از عیوب و نقاط ضعف آن ها باشد. به همین دلیل صنعتگران برای رفع این نقص تصمیم بر این گرفتند که روی این پیچ ها را با نوعی از فلز که مقاومت بهتری به نسبت آهن در مقابل رطوبت دارند بپوشانند. فلز روی (zinc) از بهترین گزینه ها در این زمینه بودند. علت طلائی و یا نقره ای بودن برخی از پیچ ها دارا بودن این خاصیت می باشد.

موارد استفاده از پیچ ام دی اف

استفاده از پیچ ام دی اف در صنعت کابینت سازی امروزه بیشترین طرفدار را دارد؛ دلیل این محبوبیت داشتن مقاومت بسیار بالا در مقابل سنگینی و رطوبت آب و هوا می باشد. برخی از این پیچ ها برای نگهداشتن انواع تخته چوب ها در کنار هم استفاده می شوند.

مقالات مرتبط:

پیچ نوک مته

  • Posted by: admin
  • 1400-11-15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *