انواع پیچ نوک مته‌ای

انواع پیچ نوک مته‌ای

انواع پیچ نوک مته‌ای: پیچ نوک مته‌ای از پر رونق ترین پیچ هایی است که میتوان نام برد. این پیچ در صنعت های مختلفی مانند شیروانی و چوب سازی و….. به کار میرود.این پیچ‌ها هم خودشان هزینه هستند و هم هزینه های شما را در بعضی از کار قسمت های کار پیایین میاورد.

این پیج در ابتدا به شکل پیچ خودکار خودکار تولید میشد که درصعنت چوب بسیار رونق داشت این پیچ را میشد برای صفحات فلزی نرم یا نازک مانند شیروانی های یک لایه نیز استفاده کرده ولی اگر ضخامت ان بیشتر از یک لایه بود یا توان سوراخ کردنش ضعیف بود را یا توان سوراخ کردن را نداشت برای همین باید هزینه جداگانه ای برای چند عدد سوراخ بر روی صفحات فلزی پرداخت کرد که در صعنت های بزرگ مقرون به صرفه بود.

انواع پیچ نوک مته‌ای

آشنایی با انواع پیچ نوک مته‌ای

برای همین مهندسان و طراحان دست به کار شدند و شروع به طراحی کردن یک پیچ شدند، و به این پی بردن که اگر نوک پیچ را مانند مته‌ی دریل طراحی کنند بسیار راحت و سریع تر به صفحات سخت نفوذ میکند، و اینگونه شد که پیچ مته‌ای تولید و عرضه به بازار شد، و هرینه‌ی دریل کردن را کاهش داد. این انقلابی بزرگ در صعنت پیچ شد.

پس از طراحی یک نوع مدل پیچ به صورت نوک مته ای شرکت های پیج سازی دیگر هم این کار را انجام دادن و به سرعت همه گیر شد. اکنون پیچ های مته‌ای درطرح و سایز های  متفاوت تولید و عرضه بازار میشود اگه  چند تا از مهم و پرکاربرد ترین پیچ ها را  به شما معرفی میکنم.

پیچ بکسی

پیچ بکسی یکی از از مهم ترین و پرکاربردی ترین پیچ ها در تمام صنایع مانند صنایع فلز، صنایع چوبی و…. می باشد. این پیچ به دلیل این که در صانع فلزی مانند شیروانی به کار میرود روی نوک پیچ مته تعبیه شده است و لقب پیچ شیروانی به خود دارد. همچنین این پیچ چون قبل از کار نیاز به دریل کردن سطح ندارد به آن پیچ خود تراش نیز میگویند.

پیچ نوک مته ای واشر سر خود

پیچ نوک مته ای واشر سر خود معمولا به شکل شش گوش درست شده است. این پیچ پیچ توانایی متصل  شدن به آچار فرانسه را دارا میباشد. پیچ نوک مته ای واشر سر خود در اندازه های متفاوت از قطر یک 3 میلیمتر و طول 1 سانتی متر برای اتصالات بسیار کوچک و برای سایز های بزرگ معمولا تا 6 سانتی متر تولید می شود. پیچ نوک مته ای واشر سر خود از گلوانیزه سرد آبکاری و با بکار گیری فلز زینک تولید شده و به رنگ نقره ای در بازار یافت می شود. پیچ نوک مته ای واشر سر خود دارای کاربرد های بسیار زیادی به علت واشر رو گل پیچش دارد.

پیچ نوک مته ای خودکار

پیچ نوک مته ای خودکار که حالت چهار شکل در گل پیچ آن دارد و از جنس فولادی و آهنی تولید و عرضه بازار میگردد. این پیچ بدون نیاز به ایجاد دریل کردن سطح مورد نظر کار میکند. پیچ نوک مته‌ای خودکار به علت فرو رفتن و حبس شدن آن در قطعه‌ی مورد نظر نیازی به مهره ندارد. پیچ نوک مته ای خودکار با گالوانیزه‌ی  سرد آبگاری شده و عرضه می شود و به رنگ نقره ای در بازار عرضه میگردد این پیج در سایز و اندازه های متفاوتی عرضه میشود. پیچ نوک مته ای خودکار دارای کاربری های صنعتی مختلفی می باشد و در قطر های 3 میلیمتر و بالاتر در بازار یافت می شود.

پیچ نوک مته‌ای خرینه چهارسو

پیچ نوک مته ای خزینه چهارسو که از متریال فولادی آهنی تولید میگردد و با آبکاری گالوانیزه سرد و به رنگ سفید یا نقره ای تولید و در بازار عرضه میگردد. این پیچ را معمولا روی سطوح نرم استفاده میکنن ولی این حال کاربری های متفاوتی دارد. این پیچ چهارسو دارای طول گام کوتاه و دنده هایی با عمق متوسط و کوتاه تولید میشود. پیچ نوک مته‌ای خزینه چهارسو بدون نیاز به سوراخ اولیه در سطح کار و بصورت خودکار به داخل سطح مورد نظرتان نفوذ میکند و به سطح کار بدون  نیاز اتصال به مهره صورت میکرد. این پیچ نوک مته ای اغلب در باکس های 200 و  500 و 1000 عددی در بازار عرضه می شود. گروه صنعتی ناوک پیچ با 5 سال سابقه‌ی فروش حرفه‌ای و عرضه پیچ نوک مته ای، پیچ ام دی اف، شیروانی و…… در سرتا سر ایران  با قیمتی پایین تر از بازار و توضیح در خدمت شماست.

مقالات مرتبط:

همه چیز درباره ی پیچ پرچ

  • Posted by: admin
  • 1400-12-09

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *