انواع پیچ بکسی

انواع پیچ بکسی

انواع پیچ بکسی: همانطور که میدانید پیچ بکسی به دلیل داشتن چند نوع امتیاز در بیشتر صنایع مخصوصا در صعنت هایی که با ورقه های فلزی سروکار دارند بسیار کاربردی میباشد. این پیچ به دلیل مته ای که در نوکِ آن در سازه هایی مثل شیروانی، تابلوها های فروشگاه و حصار هایی که شهرداری  ورقه آهنی دارند از این پیچ استفاده میشود. که ما در ادامه به انواع این نوع پیج میپردازیم.

انواع پیچ های بکسی

همانطور که اشاره شده مته‌ی روی نوک پیچ بکسی این اجازه را به شما میدهد تا بدون دریل کردن صحفات از آن استفاده کنید و دخول راحت تری را در صفحات فلزی داشته باشید. حتما برایتان سوال شده که معمولا برای صفحات فلزی از پیچ خودکار هم استفاده میکنند. پیچ خودکار معمولا برای صحفاتی که نرم هستند استفاده میشود مثل صفحات آلومینیومی و برای صفحاتی از جنس آهن ، گالوانیزه و فولادی استفاده از پیچ خودکار هرگز توصیه نمیشود.

انواع پیچ بکسی

پیچ شیروانی بدون واشر

پیچ بکسی تشابه زیادی به حالت خودکاری این محصول دارد. استفاده از این پیج بسیار مرسوم است. با اینکه معمولا در ساخت شیروانی از پیچ های واشر دار  استفاده میشود، اما این ابزار هم را به کار میبردن زیرا پیچ های واشر دار هم کمی قطور است و هم امکان جدا کردن واشر آنها را را ندارد. و میتوانید از واشر مورد نظر استفاده کنید.

پیچ شیروانی واشردار ساده

پیج بکسی به دلیل اینکه در محصولات و اتصال قطعات شیروانی به کار میرود به آن پیچ شیروانی میگویند. این پیچ به رنگ نقره ای و ابکاری با گالوانیزه ی سرد انجام شده و در بازار در اندازه های 1.2 تا 10 سانتی متری  و با قطر 4.2 وجود دارد.این محصول به دلیل واشر لاستیکی عالی و اورجینال که روی آن تعبیه شده است، استفاده‌ی بیش از حدی در صعنت ها دارد. یکی دیگر از مزایای این واشر فشار را در تمام پیچ پخش میکند و امکان کج شدن را به محصول نمیدهد.

انواع پیچ بکسی مته ای

گاهی اوقات واشر های پلاستیکی نیز باعث دردسر شده و قصد آن را دارید که از واشر های فلزی استفاده کنید این پیچ حتما به کارتان می آید این ابزار واشر آن به گل چسبده و امکان جدایی ندارد. و با گالوانیزه‌ی سرده عایق کاری میشود تا امکان خوردگی و زنگ زدگی وجود نداشته باشد. گل پیچ این وسیله به شکل شش گوش است که داخل آن یک چاک به شکل تعبیه شده تا هم با آچار و پیچ‌گوشتی بتوانید بازو بسته کنید. این پیچ را هم میتوانید بدون دریل کردن سطح مورد نظر از این وسیله استفاده کنید.

پیچ بکسی نوک تیز

از پیچ بکسی نوک تیزبرای اتصال صفحات گالوانیزه‌ی شیروانی استفاده میگردد. این محصول به علت نوک تیز بودن آن نیازی به سوراخ کردن اولیه ی وسیله تان ندارد و سری تیز آن راحت تر و سریع تر میتواند در سطوح سوراخ ایجاد نماید. پیچ شیروانی نوک تیز معمولا بشکل گالوانیزه سرد تولید شده و استفاده شده و به بازار عرضه میشود. معمولا استفاده از این نوع پیچ های بکسی برای مکان ها و منتطقه هایی با میزان بارندگی زیاد استفاده میگردد و استفاده از پیچ با جنس گالوانیزه در این مناطق برای جلوگیری از زنگ زدگی به شدت توصیه میکنیم .

پیچ شیراوانی نوک مته‌ای چهارسو

اگر ورقه‌ی فلزی که استفاده میکنید نازک است و قصد دارید که با یک پیچی که کاربری ساده ولی قدرتمند دارد استفاده کنید این پیچ را توصیه میکنم. این پیچ هم به دلیل نوک مته‌ای که دارد و هم بخاطرپیچ چهار سوی که دارد محبوب است.همانطور که اشاره شد این پیچ نیاز به چهار سودارد و مانند بقیه با گالوانیزه‌ی سرد آبکاری شده و ضد زنگ میباشد که فروشگاه ناوک پیچ با بیش از 5 سال سابقه حرفه‌ای فروش پیچ باعث محبوبیت محبوبیت در سر تا سر ایران شده است این فروشگاه علاوه بر واردات پیچ های تایوانی و چینی با شهر های صنتی مانند قم، اراک، مشهد و…. نیز همکاری داشته است.

مقالات مرتبط:

همه چیز درباره پیچ استوانه ای

  • Posted by: admin
  • 1400-12-08

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *